Komíny a komínové systémy, ktoré vydržia!

Komíny a komínové systémy, ktoré vydržia!

- in domácnosť a bývanie
2868
Komentáre vypnuté na Komíny a komínové systémy, ktoré vydržia!

 Bývate v staršom dvojgeneračnom dome s komínom, ktorý už ani zďaleka nespĺňa to, čo by mal? Rozhodli ste sa pre radikálnu rekonštrukciu, no stále neviete, ktorý komín, resp. komínový systém bude spĺňať vaše očakávania? Ak je pre vás smerodajná cena, no kvalita i životnosť sú taktiež atribúty, ktoré sú pre vás viac než len dôležité, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami a zakúpte komín, ktorý je špičkou na slovenskom, ale i európskom trhu!

Pozor na tieto vlastnosti!

Komíny i komínové systémy sa od seba odlišujú predovšetkým použitým materiálom, a práve od tejto vlastnosti sa odvíjajú i ďalšie funkcie. Totiž, použitý materiál umožňuje bezproblémovú povrchovú úpravu klasickým omietaním. Vedeli ste, že v prípade voľby komínu s iným obvodovým plášťom než tehelným môže dôjsť k prasknutiu omietku? Ak by ste predsa len zvolili iný materiál, je dôležité, aby ste dali prednosť overenému a spoľahlivému predajcu, ktorý je zárukou kvalitných produktov!

Áno, cena je ďalšia z vlastností, ktorá je asi pre každého z nás kľúčová. Priaznivá cena s materiálovým riešením v tej najvyššej kvalite je hlavným dôvodom, prečo komíny ZOP majú množstvo pozitívnych referencií od spokojných klientov. Okrem toho je komínový systém natoľko prepracovaný, že výborne odoláva korózií i vlhkosti, čo zaručuje tá najvyššia kvalita. Vďaka dokonalému prepojeniu jednotlivých vložiek dochádza k výbornému tesneniu vnútorného telieska, ktoré v kombinácií s tepelnou izoláciou eliminuje vplyv vlhkosti na prevádzku či životnosť komínu!

Kvalitné prevedenie na prvom mieste

V konečnom dôsledku sú technické vlastnosti komínov natoľko dôležité, že práve od tých sa odvíja náš konečný výber. Je nutné uvedomiť si, že komín je využívaný na odvod spalín z objektov, a práve preto je dôležité, aby ste dbali na jeho kvalitné prevedenie. Ak by ste tento výber unáhlili a rekonštrukcia by prebehla bez výmeny komína, prípadne by ste zvolili taký, o ktorom by ste nemali ani základné informácie, skôr či neskôr sa môžu objaviť nepríjemnosti, ktoré môžu spôsobiť otravu, ba dokonca požiar domu!

 

About the author

You may also like

Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet

Inka palety sú modernou alternatívou k bežným plastovým