Je naozaj nutné prezuť zimné pneu za letné?

Je naozaj nutné prezuť zimné pneu za letné?

- in auto moto
2821
Komentáre vypnuté na Je naozaj nutné prezuť zimné pneu za letné?

Už na úvod treba podotknúť, že aj tie najkvalitnejšie pneumatiky nespravia z vášho vozidla nezdolateľnú pevnosť, ktorá vás ochráni pred nehodami. Práve preto je nutné dodržiavať všetky predpisy súvisiace s bezpečnosťou premávky, v opačnom prípade riskujete nielen svoj život, ale aj život ostatných účastníkov cestnej premávky. K tomu, aby ste vašu bezpečnosť na cestách zvýšili a skutočne nič nepodcenili, je nutné prezuť zimné pneumatiky za letné, keďže pneumatiky určené na letnú sezónu majú taktiež svoje opodstatnenie. Pýtate sa, čo docielite tým, že konečne prezujete pneu? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami a ak ste ešte predsa len neprezuli, objednajte sa v najbližšom pneu servise, kde sa o všetko potrebné postarajú profesionáli!

Rozdielne vlastnosti zimných a letných pneumatík

Zimné pneumatiky si zachovávajú svoju pružnosť pri teplotách pod 7 stupňov Celzia, čiže akonáhle je táto teplota dlhodobo vyššia, ja najvyšší čas prezuť! Hĺbkový dezén zimných pneu je optimalizovaný pre sneh, čo v praxi znamená, že pri jazde na mokrom povrchu vozovky dochádza k vyššej trakcií. Lacné pneumatiky určené na letnú sezónu sú omnoho vhodnejším variantom v okamihu, keďže sa počasie ustáli a teplota na teplomery presiahne 7 stupňov Celzia. Tie sú totiž vyrobené z mäkšej zmesi, ktorá pri vyšších teplotách zaistí dokonalú priliehavosť na mokrej, ale i suchej vozovke.

Kratšia brzdná dráha i nižšia spotreba paliva

V neposlednom rade sa môžu letné pneumatiky Matador pochváliť kratšou brzdnou dráhou za vyšších teplôt, zatiaľ čo zimné pneumatiky majú kratšiu brzdnú dráhu pri nižších teplotách. Na to je potrebné myslieť, pokiaľ zimné pneu používate v lete, resp. letné pneu v zime! Avšak, ani jeden z týchto variantov sa v žiadnom prípade neodporúča! Ak chcete docieliť komfortnú jazdu i nižšiu spotrebu paliva, nezabudnite tiež na kvalitné hliníkové disky. A áno, naozaj je nutné prezuť zimné pneumatiky za letné!

 

About the author

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania