Tri výhody malých áut v meste

Tri výhody malých áut v meste

- in auto moto
3018
Komentáre vypnuté na Tri výhody malých áut v meste

Pri kúpe auta rozhoduje množstvo faktorov. Samozrejme, pre väčšinu z nás je na prvom mieste cena a potom celé spektrum ďalších parametrov – spotreba, výkon, výbava, jazdné vlastnosti a v neposlednom rade aj rozmery auta. Časy, keď len veľké auto bolo synonymom luxusu sú už dávno preč a automobilky sa pretekajú v tom, ktorá na trh prinesie nového výkonného tátoša v kompaktných rozmeroch. Menšie auto však oceníte najmä pri jazde v meste, kde často ide “o chlp”.

Vysoká škola parkovania

Zaparkovať na priestrannom dvore alebo poloprázdnom parkovisku pred obchodným centrom vie každý, ale vtesnať sa medzi dve autá na parkovisku v čase nákupnej predvianočnej špičky chce skutočného experta. Tam, kde sa vodiči off-roadov neodvážia, je ideálne parkovacie miesto pre majiteľov malých, ale šikovných áut, napríklad Opel Astra. Nepotrebujete senzory ani zadnú kameru – s menším autom máte vždy miesta dosť a aj v situáciách, kde zaparkujete skutočne “natesno”, z auta pohodlne vyjdete vy aj váš spolubývajúci.

Spotreba už nie je problém

Jazda v meste o čosi viac vyprázdňuje nádrž auta a vašu peňaženku. Malé autá majú väčšinou nižšiu spotrebu ako ich priestrannejší konkurenti (samozrejme, spotreba závisí aj od iných parametrov), takže sa nemusíte báť, že pri každodenných zápchach miniete na benzín či naftu polovicu výplaty. Nový Opel Corsa 1,4 AT6, ktorý je najpredávanejším modelom tejto automobilky v Európe, má pri svojich energických jazdných vlastnostiach kombinovanú spotrebu 5,9 l/100km.

Za málo peňazí viac muziky

Menšie modely áut sú spravidla lacnejšie, takže ak ste sólo vodič, ktorý nepotrebuje priestor pre 5-člennú rodinu, ale zároveň si potrpíte na vozidlá s plnou výbavou a komfortom s tým súvisiacim, voľba malého auta je cestou pre vás. Ak ste technologickým nadšencom, potrebujete vyhrievanie prvkov interiéru, parkovacieho asistenta či informačno-zábavný systém pre vášho spolujazdca a zároveň túžite po aute so sexi krivkami, iste vás osloví Opel Insignia v dizajne, za ktorým sa budú ľudia na ulici otáčať.

S malým autom bude pre vás jazda mestom hladká a bezproblémová. Ak vás stresuje zhon na cestách v špičke, veríme, že s tým správnym autom znovu objavíte pôžitok z jazdy.

 

 

About the author

You may also like

Bezplatná registrácia firmy a vytvorenie firemného profilu na sieti

V dnešnom digitálnom svete je pre úspešnosť podnikania