Tipy a triky: Ako si štýlovo a výhodne zariadiť bývanie

Tipy a triky: Ako si štýlovo a výhodne zariadiť bývanie

- in O nás
2387
Komentáre vypnuté na Tipy a triky: Ako si štýlovo a výhodne zariadiť bývanie

Nebudeme zrejme klamať, keď povieme, že všetci by sme chceli mať čo najkrajšie a najviac ekonomicky výhodné bývanie. V 21.storočí je komplikované skĺbiť tieto dva atribúty, pretože nie nadarmo sa hovorí, že všetko niečo stojí. Rovnako tak je to aj s bývaním a v neposlednom rade je to tak aj so zariaďovaním. Veď ak pravidelne chodíte do obchodov s vybavením a nábytkom, určite nám dáte za pravdu, že ceny, za ktoré sa niektoré kusy pohybujú, si zaslúžia prívlastok astronomické.

Ako to teda urobiť tak, aby sme bývali v naozaj peknom, ale zároveň sme neskrachovali, respektíve sa nedostali do nepríjemných dlhov? Základná premisa tohto článku vychádza zo starého slovenského príslovia, v ktorom sa hovorí o o tom, že človek by sa mal prikrývať iba takou perinou, na akú má. Význam je prostý – je zbytočné míňať viac, ako máte ušetrené, len pre to, aby ste si zariadili bývanie. Sú totiž ďaleko dôležitejšie veci, do ktorých je potrebné pravidelne vrážať svoje ušetrené financie. Tak to by sme mali, poďme teda ďalej.

Je veľmi dôležité si uvedomiť, čo vlastne od svojho zariadenia očakávate, respektíve, či bývate v dome alebo v byte, prípadne, kde konkrétne sa nachádza lokalita, v ktorej obydlie je. A v neposlednom rade ide aj o to, či bývate vo vlastnom alebo ste v prenájme či podnájme. Pravdepodobne totiž nebudete robiť veľké zásahy do bytu či domu, ak vám v konečnom dôsledku nepatrí a má sa jednať iba o prechodné bydlisko. Niekedy sa ale stane, že ľudia si myslia, že niekde ostanú len krátkodobo a nakoniec sa z toho stane ich trvalý domov. Život píše zaujímavé príbehy aj v tomto ohľade.

Nuž, ale poďme k veci – ako teda zariadiť svoje obydlie efektívne a pekne? Modernou záležitosťou je takzvaný industriálny štýl, ktorý obsahuje predmety a kusy nábytku, ktoré by ste si niekde na ulici veľmi ľahko mohli zameniť so šrotom alebo odpadom. Jedná sa napríklad o staré palety, sudy či nevyužité železné či drevené kocky alebo kusy, z ktorých už nikto nemá úžitok. V súčasnosti je veľmi moderné takéto kúsky zreparovať – zľahka vyčistiť, obrúsiť, natrieť farbou a máte kus nábytku. Napríklad, spomínané palety sú jednou zo základných zložiek industrálneho štýlu. Okrem toho, výhoda je v tom, že keď s takýmito kusmi nábytku narábate, investujete do nich viac energie ako financií, a teda odovzdáte do nich kúsok svojej duše a vytvoríte si tam, kde bývate doposiaľ nevídanú atmosféru.

To je jedna z možností, ktorá je populárna hlavne medzi mladými a kreatívnymi ľuďmi. Môžete vo vidieť aj v rôznych reštauráciách či puboch, kde sú vysielané športové zápasy. Jednoducho, táto novodobá kultúra s pozeraním športového zápasu ide k sebe a ľudia sa cítia príjemne. Častokrát si ani neuvedomia, že keď pozerajú v akcii Ronalda, Hazarda, Griezmanna, Kantého alebo Dembélého, ktorých tímy patria medzi favoritov, keď príde na športové tipy, že sedia na paletách, prípadne, že veci nemajú položené na stole, ale na niečom, čo kedysi slúžili na výrobu. Následne, keď zápas skončí, vzhľadom na zariadenie, je pomerne jednoduché všetko upratať a vrátiť takpovediac domácnosť do normálu. Jednou z výhod tohto štýlu je vysoká praktickosť.

Hovorí sa, že domov nie je miesto, ale pocit. Keď ale do predmetov, ktoré máte doma investuje kus svojej energie, prípadne na tom pracujete s niekým, kto vám je naozaj blízky. Tak kus toho pocitu do obydlia, v ktorom sa nachádzate investujete. A v konečnom dôsledku možno budete energeticky vyčerpaní, ale vaša peňaženka bude plnšia ako by ste si boli mysleli.

You may also like

Posielate objemné zásielky do zahraničia? Využite výhody INKA paliet

Inka palety sú modernou alternatívou k bežným plastovým